Kim jesteśmy

Nasz zespół to naukowcy, kadra akademicka i managerska, eksperci, nauczyciele i lektorzy

Dr Małgorzata Jacobs

z wykształcenia językoznawca, germanista, jidyszysta. Karierę naukową rozwijała na Uniwersytecie w Zurychu (UZH Zürich, Szwajcaria), Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium (LMU München, Niemcy). W toku studiów zdobyła uprawnienia nauczycielskie, pogłębioną wiedzę z zakresu metod badawczych w lingwistyce jak również cenne kompetencje z zakresu warsztatu około naukowego badacza.
Jako lingwista jidyszysta koordynowała prace największego na świecie korpusu współczesnego języka Jidysz CMY z ramienia Uniwersytetu w Ratyzbonie (Uni Regensburg, Niemcy), równocześnie zdobywając doświadczenie w zakresie zarządzania nauką (Uni Konstanz, Niemcy).
Od 2015 pracownik Narodowego Centrum Nauki, Koordynator Dyscyplin Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce (HS), kierownik Koordynatorów Dyscplin HS i Koordynator polsko-niemieckiego programu DIOSCURI, Centra Doskonałości Naukowej we współpracy z Max-Planck Gesellschaft.
W czasie wolnym jest instruktorem łyżwiarstwa figurowego i byłym zawodnikiem KKŁ Krakowianka oraz przewodnikiem psa gończego polskiego.

Dr Bart Jacobs

z wykształcenia językoznawca ibersyta, germanista, kreolista. Studiował romanistykę na Uniwersytecie w Amsterdamie. Rozwijał karierę naukową i uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Ludwiga Maksymiliana w Monachium (LMU München, Niemcy) w co-tutelle z Uniwersytetem w Coimbrze (UC Coimbra). Jako naukowiec realizował dłuższe pobyty badawcze  w Portugalii (Coimbra), Hiszpanii (Alcala de Henares) i na Antylach Holenderskich (Aruba, Bonaire i Curacao). Od roku 2015 adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jako principal investigator przeprowadził szereg międzynarodowych projektów z zakresu języków kreolskich karaibskich takich jak Papiamentu, Haitian Creole i Skepi oraz innych języków mniejszości np. Lingua Guardiola, używany w Kalabrii we Włoszech.

W swoim naukowych portfolio ma dziesiątki międzynarodowych publikacji w wiodących czasopismach.

W czasie wolnym gra na perkusji, w tenisa i piłkę nożną.

Mila

Gończa Falanga FCI, ur. 2020 r., pies gończy polski, który jest integralną częścią zespołu naszej akademii.

Mila posługuje się mową ciała i rozumie polecenia po polsku.

Wciąż poszerza swoje umiejętności poprzez intensywną naukę w terenie leśnym i polnym w towarzystwie innych doświadczonych psów.

Referencje